Postitatud

Kuidas sa saad kohandada oma riideid imetamiseks sobivaks ja õmmelda oma juba valmis riideeseme läbilõigetesse peitlukku?

Hip-hip hurraa! X-tüüpi peitlukud nüüd Eestis müügil!

Hurraa! Selgus, et nüüd on ka meil Eestis võimalik kahelt poolt avatavat peitlukke osta! See tähendab, et peitlukuga avatavaid imetamisavausi saad riideesemele paigutada ka horisontaalsuunas. Õige imetamiseks sobiva avause kõrguse saad, kui õmbled avause ja luku üle rinna kõrgemate punktide. Pane riideese selga ja märgi õige koht esemele kriidi või seebiga.

kahelt poolt avatavad X-tüüpi peitlukud on nüüd ka Eestis saadaval
kahelt poolt avatavad X-tüüpi peitlukud on nüüd ka Eestis saadaval

Kuidas sa saad kohandada riideid imetamiseks sobivaks ja panna juba valmis riideeseme läbilõigetesse peitlukku?

Kui kleidil, särgil või pusal on läbilõiked või sissevõtted, mille vahele saad peitlukku õmmelda, jääb riideesemele lisariideriba õmblemise vajadus ära. Eriti hea on, kui vertikaalsuunalised läbilõiked või sissevõtted lähevad üle rinna kõrgemate punktide, nagu näiteks printsessilõikel.

Kui sa hakkad oma valmis riideeseme vertikaalsuunalisse läbilõikesse peitlukku õmblema, siis:

 1. pead esmalt läbilõike lahti harutama, aga vaata enne, kui pikka peitlukku tahad panna;
 2. haruta läbilõike õmblus parasjagu nii pikalt lahti, et tekib imetamiseks sobiv avaus;
 3. vajadusel kinnita läbilõike servadele pahemale poole liimiriie ja ääresta servad;
 4. aseta peitlukk parema poolega vastu riide paremat poolt ja kinnita lukulindi ülemine serv edasi-tagasi õmmeldes;
 5. suru peitluku spiraal näpuga vastu riiet. Õmble peitlukk peitluku tallaga piki õmblusjoont riideesemele;
 6. luku suletud otsa poole jäta umbes kahe-sentimeetri pikkune avaus, mille kaudu saad lukukelgu tagasi pöörata;
 7. lukukelgu tagasi pööramise avause kinni õmblemiseks kasuta ühepoolset luku presstalda ja õmble lukulint peitluku spiraali kõrvalt mööda õmblusjoont pahemalt pool kinni. See töö peab olema korrektne ja täpne, et materjal ei jääks pealtpoolt kiskuma;
 8. kinnita lukulindi lahtised otsad õmblusvaru külge, siis püsib lukk paremini paigal ja lukulint ei jää tilpnema ega lähe krussi;
 9. õmble vajadusel läbilõike, mille vahele peitluku õmblesid, servad ka lukulindi teiselt poolt otsast korrektselt kinni;
 10. pressi toode ja su riideese ongi imetamiseks kohandatud!
 11. kui sa ise ei saa või ei taha oma riideid imetamiseks kohandada, abistame sind. Vaata lähemalt sinu riideeseme imetamiseks kohandamine.

Miks siiski eelistada lukuga imetamisavasid nööpidele, trukkudele, haakidele? Erinevaid võimalusi avause sulgemiseks on ju palju:)

Mu tütar rääkis, et imetamisel on hästi oluline see, et saaksid imetamisavause hästi lihtsalt ühe käega lahti teha ja sulgeda. Kuna teise käega hoiad last süles. Ja kui su beebi parasjagu häälekalt süüa nõuab, siis mida kiiremini avause lahti saad, seda kiiremini saab silmatera imema.

Nööpide, haakide, trukkude lahti võtmine ja kinni panemine on ühe käega suhteliselt aeganõudev ja ebamugav. Seepärast õmblesime tema imetamisriietele just lukkudega avaused.

Lukuga on avause suurust ja kõrgust mugav reguleerida – riie ei jää kiskuma. Kui lukk avaneb suunaga alt-üles, varjab laps oma kehaga imetamise avause alumise poole. Imatamisavause kõrgust ja suurust saad ise lukukelguga hõlpsalt reguleerida nii, nagu sulle meeldib ja paremini sobib. Näiteks, kui sa imetad avalikus kohas, võib sul diskreetsusvajadus olla suurem.

kui tahad silmatera bussis diskreetselt imetada
kui su beebi parasjagu bussis või muus avalikus kohas häälekalt süüa nõuab, siis mida kiiremini imetamise avause lahti saad, seda kiiremini saab silmatera imema

Tutvu meie spetsiaalselt imetamiseks disainitud moodsate kleitidega, mida on hõlbus imetamiseks avada. Need tagavad sulle vajaliku diskreetsuse ka siis, kui imetad avalikus kohas!