meist

Mu vanem tütar sai kaks aastat tagasi emaks. Noorem tütar märkas, et vanemal õel on last imetades kogu aeg kõht paljas, kui ta särgi üles tõstab. Ta tellis õele internetist imetamiskleidi. Ja olgugi, et kleit oli trikotaažist, kiskus riie kortsu, kui tütar luku avas ja rinda andis. Sest horisontaalsuunaline imetamisavaus asus kleidil liiga kõrgel.

Vanem tütar leidis, et selle kleidiga on ikkagi mugavam imetada, kui varem. Ta tassis mulle hunniku särke, kleite ja pusasid ning palus mul õmmelda oma teistele riietele ka sarnase imetamisava ja luku. „Nojah!“ mõtlesin: „Ega siin ju midagi väga keerulist pole!“ ja olin nõus tütart abistama. Ja siis avastasin, et horisontaalsete peitlukkude panemine juba valmis riietele polegi lihtne, vaid tehnoloogiliselt üsna keeruline ja aeganõudev. Seepärast õmblesin tütre riietele vertikaalsed lukud.

Kui mu tütar imetamiseks kohandatud riietega avalikus kohas last imetas, tulid paljud emad küsima, kust selliseid mugavaid riideid osta saab. Nüüd aitame emadel oma riideid imetamiseks sobivaks kohandada. Siit sai alguse ka omadisainitud, käsitööna õmmeldud mugavate kleitide sari. Kleiti saab pikema aja vältel kasutada, kuna n-ö kaks ühes funktsioon võimaldab seda kanda nii beebi ootamise kui imetamise ajal.

Me oleme väike pereettevõte, mis on asutatud 2018.a.

Seitse aastat tagasi avastasin tekstiilitöö imelise maailma. Olen aastaid õppinud seda põnevat maailma tundma. Kolm aastat (2011-2014) õppisin Tallinna Tehnikakõrgkoolis rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldust. Tallinna Tehnikaülikoolis õppisin 2013.a erirõivaste projekteerimist ning rõivaste tootmistehnoloogiat ja kvaliteedikontrolli. 2016.a läbisin Tartu Kõrgemas Kunstikoolis masinkudumise alg- ja jätkukursuse. 2019 kevadel lõpetasin Räpina Aianduskooli tekstiilkäsitöö eriala.

Modellide ja toodete testijatena ning tutvustajatena löövad jõudumööda kaasa mu tütred.

Pille Vennikas
Pille Vennikas, juhatuse liige, nelja lapse ema ja viie lapse vanaema