Isetehtud kahepoolselt kantavad riidemaskid

8.00

Saadaval järeltellimisel

Kirjeldus

Valmistame isetehtud mitmekordselt kasutatavaid maske kahekordsest trikotaažist ehk t-särgi riidest. Maski saab kinnitada näo ette kõrva taha käiv veniva paela või üle pea seotavate paeltega (öelge tellimisel eraldi, kui soovite seotavate paeltega maske). Maskid on korduvkasutatavad ning kannatavad kuuma veega (kuni 60 kraadi) pesemist ja triikimist (kuni 120 kraadi) või aurutamist. Välja arvatud kõrvatagused kinnituspaelad, mida pesta leige veega ning äärmisel vajadusel triikida kiirelt madalal kuumusel (kuni 100 kraadi) läbi teise riidelapi- muidu sulavad ära:)

Materjalide valikul on oluline, et vähemalt üks maski pool oleks 100%lisest puuvillasest trikotaažist, siis hoiab mask oma kuju ega veni välja.
Maskil on üleval pildil väljaspool musta värvi (95% puuvill, 5% elastaan), alumisel mündiroheline (100% puuvillane) trikotaaž.

Materjalid:

  1. 100% puuvillane trikotaaž (värvid: tumesinine, meresinine, mündiroheline, kuldkollane, vanaroosa, heleroosa,  valge hallitäpiline);
  2. 95% puuvillane, 5% elastaan (värvid: must, beežikashall, sidrunikollane);
  3. 95% bambusviskoos ja 5% elastaan (värvid: ultramariinsinine, fuksiaroosa, puhas punane, valge, fuksiaroosa mustade tähekestega).

Hinnad:

1-4 tk, iga mask maksab 8 eurot+ saatmiskulu postipakiautomaati 2,82 eurot;

5-9 tk, iga mask maksab 7,8 eurot, saatmine postipakiautomaati tasuta;

10- 20 tk, iga mask maksab 7,5 eurot, saatmine postipakiautomaati tasuta;

21-30 tk, iga mask maksab 7,2 eurot, saatmine postipakiautomaati tasuta.

Suuremate koguste hinnad kokkuleppel:)

Soovi korral lisatööd:

Soovi korral saame maskile õmmelda lisaks sisetasku, kuhu saab panna filterpaberi ning lisada ninatraadi. Sel juhul saab maski kanda ühte pidi:) Samuti saame tikkida masinal (teksti tähe kõrgus kuni 1 cm) või käsitsi või kaunistada neid aplikatsioontehnikas. Lisatööde eest hinnad kokkuleppel.

Kuidas maski tellida?

Valige materjalid ja palun saatke maskide tellimiseks e-kiri info(at)riideait.ee või FB-s kiri Silmatera OÜ-le  või helistage 5121223. Märkige maski materjal ja kogus, oma nimi, mobiiltelefoni number ja pakiautomaat, kuhu pakki soovite saada. Saadame teile arve. Pärast summa laekumist kontole valmistame maskid kahe-kolme päevaga, maksimum nädalaga. Suuremate koguste puhul lepime tellimuse täitmise tähtaja eraldi kokku.

Milliseid kangaid kasutame maskide õmblemisel?

Kangad, millest õmbleme, on suurem enamus Eestis kootud ja värvitud ning viimistletud. Kangatootjal on Öko-tex Standard 100 sertifikaat, samuti Global Organic Textile Standard (GOTS), keskkonnajuhtimissüsteemi standard  ISO 14001:2004 ja kvaliteedijuhtimissüsteemi standard ISO 9001:2008. Öko-tex märgisega kangad on: nahasõbraliku pH-tasemega; ei sisalda testitulemuste põhjal kahjulikke aineid; kangaste värvimiseks kasutatud värvained ei sisalda mürkaineid; kasutatakse kaasaegset tootmistehnoloogiat, mis säästab vett ja energiat.

Miks maski kanda?

Lugege Oxfordi Ülikooli arstiteadlase T.Greenhalghi ja andmeteadlase J.Howardi 14.04.2020.a Postimehes ilmunud artiklit “Teadusuuringute kokkuvõte: jah, kõik peaksid maske kandma”

Millal maski kanda?

Maski tasub kanda avalikes ruumides (poes, apteegis, raviasutuses, ühistranspordis). Isetehtud mask ei takista viiruse levikut nii nagu meditsiiniline mask, aga ta vähendab nakatumisohtu, kuna:
1. väljahingatavas õhus leiduvad süljepiisad, mis võivad sisaldada viirust, ei lange
pindadele;
2. mask takistab näo katsumist ja aitab sellega vältida kätelt viiruste kandmist
limaskestadele ja silma ning vastupidi – inimene ei katsu oma võib-olla viirusega
saastunud silma või nina ning ei kanna viirust kätega edasi ukselinkidele, poeriiulis
olevatele kaupadele jne;
3. maski kandmine aitab meeles pidada teiste ohutusnõuete järgimist.

Kuidas isetehtud maski kanda?

Loe terviseameti juhendit siit.

Maski peaks vahetama:

  1. mitte harvemini, kui kolme tunni tagant,
  2. kui see saab märjaks,
  3. kui olete maski kohendanud ja vahepeal ära võtnud. Mask tuleks panna kilekotti ja pesta kuuma veega ning vajadusel korral triikida (NB! Kõrvatagune elastikpael ei kannata triikimist!)

Miks kahekihiline puuvillamask?

Maskide materjalide valikul (filtreerimise efektiivsus ja läbi maski hingamise mugavus) oleme arvestanud Cambridge Ülikooli 2013.a tehtud teadusuuringu ning Open-Data tests: Smart Air soovitusi.  Maski õmblemisel lähtusime juhendist, mille koostasid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) polümeeride ja tekstiilitehnoloogia labor koostöös Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga. Üllataval kombel selgub Smartairfiltersi soovitustest, et maskile ühe lisa riidekihi lisamine tõstab maski efektiivsust vaid paar protsenti, samas väheneb tunduvalt hingamismugavus. Seepärast otsustasimegi valmistada kahekordsest materjalist maske.

Soovitused isetehtud maski kasutajale:

  1. Mask peab olema korralikult näo ees nii, et suu ja nina on kaetud.
  2. Läbi maski peab olema mugav hingata.
  3. Mask ei tohi olla niiske. Niiske mask tuleb välja vahetada, sõltuvalt valitud materjalist 2-3 tunni järel. Pideva kasutamise puhul kulub ühel inimesel keskmiselt päevas 4-5 maski.
  4. Kui mask on korra lõua peale tõmmatud, seda on käega korduvalt kohendatud, katsutud või see on niiskeks läinud, tuleb mask välja vahetada.
  5. Kasutamise järel tuleb mask panna kinnisesse plastikkotti, panna otse pesumasinasse või visata prügikonteinerisse. Mitte mingil juhul ei tohi kasutatud maski jätta vedelema.
  6. Kui maski kasutatakse korduvalt, tuleb maski pärast kasutamist pesta pesumasinas vähemalt 60 kraadi juures ja pärast üle triikida. (NB! Maski kõrvatagused elastikpaelad ei kannata triikimist!)